1 (edytowany przez WiedźMatt 2010-12-14 23:04:24)

Temat: Szybkie solówki i takie tam bajery

Okey dokey, to teraz takie małe pytanko.

W kursie dla początkujących tego raczej nie znajdę, wiec prosiłbym Was drodzy forumowicze o odpowiedź.

Ostatnio ćwiczę granie "Second Heartbeat" zespołu Avenged Sevenfold. No i wszystko pięknie ładnie i w ogóle- jakoś idzie. I dochodzę do momentu gdzie jest outro i tam Synyster Gates gra solówkę. Najpierw to tam nic trudnego pierwsze kilka taktów... a potem zaczyna "zapierniczać".

I tutaj moje pytanie: macie może jakieś linki, porady, filmiki, cokolwiek gdzie będzie dobrze wytłumaczone jak coś takiego robić, jak to ćwiczyć i co najważniejsze dla mnie- od czego naukę takich szybkich solówek zacząć?
Nie chodzi mi konkretnie o ten utwór, bo doniego już zdążyłem znaleźc jakieś wideo, potrzebuję po prostu garści ogólnych porad.

Pozdrawiam.
WitchMatt.

Utwór tutaj (chodzi mi o kawałek od 6:20 o końca):
[video]http://www.youtube.com/watch?v=lNcZT6oOjPU[/video]

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

2

Odp: Szybkie solówki i takie tam bajery

Taki jest jedna porada.

WiedźMatt napisał/a:

Damy Ci najlepszą radę ever...

Przygotuj się, bo będzie naprawdę straszna... aż usiądziesz.

ĆWICZ big_smile


I nie poddawaj się.
Trening czyni mistrza!

serio

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

3 (edytowany przez Rames 2010-12-15 16:09:18)

Odp: Szybkie solówki i takie tam bajery

Oczywiście najlepszą i uniwersalna radą jest - dużo ćwicz kiedyś wyjdzie big_smile Ja się trochę powymądrzam, ale uprzedzam sam nie potrafię grac jakoś bardzo szybko, mimo że się staram więc to będą rady kogoś kto też ma podobny problem. Szybkie solówki zazwyczaj składają się z kilku elementów:

*szybkie kostkowanie - prawa ręka też często szybko pracuje więc najpierw warto pocwiczyc kostkowanie pustej struny, żeby było to swobodne, równe, naturalne

*granie po skali - jeśli nauczysz się danej skali łatwiej solówkę zapamiętać i granie danych dźwięków wydaje się naturalne

*legato, tapping - podstawowe techniki często używanie w solówkach, w internecie znajdziesz wiele cwiczeń

*sweep picking - też dośc popularna technika, jednak dośc trudna na YT i ogólnie w internecie jest wyjaśniona i są cwiczenia

Wiem, że to co napisałem pewnie jest dla Ciebie oczywiste, ale tylko to mi przyszło do głowy. Powodzenia tongue

4 (edytowany przez WiedźMatt 2010-12-15 18:03:25)

Odp: Szybkie solówki i takie tam bajery

No wiadomo że ćwicz. Ale mi chodzi o to żeby nie narobić sobie złych nawyków i takich tam. Bo nigdzie tego nie znalazłem wytłumaczone, a kurs jednak na stronie jest ;p
Nie chcę się tego "nauczyć jak najszybciej i jak najlepiej", bo zamierzam ćwiczyć. W ogóle do ćwiczenia takich rzeczy zamierzam sobie kupić nową gitarę i siedzieć ile da radę.

Dzięki Rames, przyda się na pewno wink

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

5

Odp: Szybkie solówki i takie tam bajery

[video]http://www.youtube.com/watch?v=caOnKIFPQ94[/video] mam nadzieje że pomoże ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

6 (edytowany przez WiedźMatt 2010-12-15 23:25:02)

Odp: Szybkie solówki i takie tam bajery

A, widziałem jakieś filmiki tego gościa ostatnio wink
Na Justinguitar znalazłem ostatnio ciekawe filmiki o flażoletach ^^

Dzięki, filmik pomógł big_smile

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Szybkie solówki i takie tam bajery

Aj a7x ,"syn" wymiata w tym kawałku :}

Epiphone Dr-100,Epiphone Les Paul Special II + Line 6 IV spider 15