1

Temat: Palcówki na chwytach.

Witam, mam pytanie. Jeśli palcówkę w utworze mam zapisaną tylko na chwytach to skąd mam wiedzieć, które struny szarpać? Mam spróbować metody prób i błędów, aż będzie brzmiało tak jak w piosence, czy może jest jakaś metoda?

2

Odp: Palcówki na chwytach.

Co to jest Palcówka w ogóle bo nie wiem (ale taka w grze na gitarze)

Angus Young The Best

3

Odp: Palcówki na chwytach.

ja też nie wiem (Dawisiek o czym myślisz hahaha)

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

4

Odp: Palcówki na chwytach.

big_smile O palcówce mówimy wtedy, kiedy zamiast uderzać struny z góry na dół, szarpiemy pojedyncze struny cały czas trzymając jeden chwyt.

Jedyne wyjście to obczaić ze słuchu lub poszukać tabulatury.

Czasem można zauważyć pewne prawidłowości i często powtarzane wzorce, na przykład najpierw szarpiesz strunę basową odpowiadającą głównemu dźwiękowi chwytu, a potem struny wiolinowe w pewnej kolejności...

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: Palcówki na chwytach.

Jak by ktoś mógł dokładniej opisać jaka to jest ta pewna kolejność to by było miło wink

6

Odp: Palcówki na chwytach.

To tak jakbyś zapytał o jeden wspólny sposób na zagranie wszystkich piosenek, jakie znasz smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

7

Odp: Palcówki na chwytach.

A dziekuję bardzo smile

8 (edytowany przez master 2009-02-14 10:50:54)

Odp: Palcówki na chwytach.

Tabulatury masz rozpisane na chwyty, bo utwór pewnie nadaje się do grania na ognisku, a wtedy  najlepiej tworzy się akompaniament do śpiewania za pomocą chwytów i grania ich za pomocą standardowych bić, a nie palcowaniem.

Zacznijcie sami dochodzić do pewnych wniosków i rozwiązywać problemy, bo szybciej się nauczycie.