1

Temat: Jak rozsławić zespół?

Założyłem z kolegą zespół .
Ja gram na gitarze i on też cool

Nie wiemy jak go rozwinąć, chcemy aby zespół stał się trochę znany w mieście .
Jak najprościej można go `rozsławić` ?  roll

2 (edytowany przez Klaudija 2010-08-30 17:50:48)

Odp: Jak rozsławić zespół?

Witam,
Tylko 2 gitarzystów? Sorry, ale dla mnie to raczej duet gitarowy:P
Znajdźcie sobie szrpidruta i jakiegoś typa z garnkami, to będzie można nazwać zespołem.
W sumie tak od razu to na pewno Was nikt nie pokocha, po tym Twoim poście to mnie się przypomniała Metallica, oni chcieli od razu na scenę i w sumie im się udało- ale pocieszę Was- nie jesteście Metallicą big_smile A tak serio, to jest tu na forum oraz na wielu innych temat a la Twórczosc Forumowiczów, czy jakoś, od tego trzeba zaczynać, rzucać filmiki na yt i mieć nadzieję, że ktoś sie zainteresuje Waszym bandem, i że komuś się spodoba. Możecie założyć stronę... W sumie robić to, co inne raczkujące zespoły garażowe.
Ogólnie, to nie jest kwestia miesięcy, a raczej kilku dobrych lat tongue
Pozdro

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

3

Odp: Jak rozsławić zespół?

Można dodać, że jak już skompletujesz zespół i zaczniecie konkretnie grać to warto się zgłaszać na różnego rodzaju przeglądy, nie dość, że oswajacie się z graniem na żywo, to jeszcze może się wami ktoś zainteresuje? Warto próbować, moi kumple tak się wybili w mieście wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

4 (edytowany przez OZKO 2010-08-30 19:23:48)

Odp: Jak rozsławić zespół?

mam zespół, jak pewnie już wiadomo tongue I właśnie jak narazie zgłosiliśmy się na jeden konkurs który wygralismy! big_smile szkolny konkurs piosenkę było łatwo napisac... ale to inna historia, najlepiej
wg.mnie i kumpli rozsławic zespół występem naprzykład w domu kultury jeżeli takowy się gdzieś znajduje. Zawsze można grac pod wejściem do sklepu, może metoda nie zbyt ciekawa ale działa ;D

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

5 (edytowany przez OskarD 2011-01-02 00:35:51)

Odp: Jak rozsławić zespół?

Siema, chciałbym, byście przedstawili jakieś sugestie co do rozsławienia zespołu. To ja moze przedstawie swoją sytuację. Jakieś 3 miesiące temu załozylysmy ze znajomymi zespol, mamy: gitare (to ja), bas, perkusje i wokal (jeszcze nie dopracowany, ale kumpel cwiczy). Nie mieszkamy w jakims miejscu, gdzie rozsławić zespół jest łatwo, tzn. na obrzezach miasta Zabrze. Wszyscy mamy po 15- 14 lat. Mamy juz swoj wlasny kawalek, ale jeszcze go wam nie pokaze, gdyz go cwiczymy. Jestesmy z srednio zamoznych rodzin. Gramy gatunki metal oraz rock, ostatnio mocno zainteresowalem sie odmiana metalu- metalcore, wiec pewnie uwzglednie to tworzac nowe kawalki.  Interesuja mnie informacje w jaki sposob rozslawic zespol (wiem, powtarzam sie) oraz jakies dane na temat menagerow, ktorzy interesuja sie ta muzyka. To juz wszystko, czekam na odpowiedzi, i wiem, ze wszystko napisane jest bez ladu i skladu, ale jestem senny i jeszcze mam lekkiego kaca.
PS. gram okolo 7 miesiecy, piosenek uczylem sie do 2 miesiaca, a dalej juz sam tworzylem.

Gdy kogoś zabijamy nie odbieramy nic w zamian.
__________________________________________
Gitara: B.C. Rich VG1, Efekt: BOSS ME- 25, Piec: Marshall MG30FX 30 watt

6

Odp: Jak rozsławić zespół?

Idźcie do Mam Talent.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7

Odp: Jak rozsławić zespół?

"jakies dane na temat menagerow" - Jakie ambicje... ;d Chyba trochę za wcześnie na sławę jeśli dopiero co założyliście zespół? No chyba, że jesteście mega talentami, to rozumiem wink

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

8

Odp: Jak rozsławić zespół?

Nie ze od razu chcielibysmy slawy, ale chcialbym byc zorientowany na przyszlosc i juz zaczynac cos wdrazac

Gdy kogoś zabijamy nie odbieramy nic w zamian.
__________________________________________
Gitara: B.C. Rich VG1, Efekt: BOSS ME- 25, Piec: Marshall MG30FX 30 watt

9

Odp: Jak rozsławić zespół?

Tak czy inaczej na manager'ów raczej za wcześnie ;] Najpierw trzeba na nich zarobić..

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

10

Odp: Jak rozsławić zespół?

Madre slowa, ale jak ktos ma jakies dane to czemu by nie. Ale ok, nie zalozylem tego tematu, aby se posty nabijac, ale aby sie doksztaucic.

Gdy kogoś zabijamy nie odbieramy nic w zamian.
__________________________________________
Gitara: B.C. Rich VG1, Efekt: BOSS ME- 25, Piec: Marshall MG30FX 30 watt

11

Odp: Jak rozsławić zespół?

Napiszę Ci tak: najpierw dopracujcie swoje kawałki. Następnie dobrym krokiem jest wrzucenie paru nagrań na youtube czy inny portal i poddanie się ocenie innych. Jeśli nie będzie się podobać, to znak, że trzeba nad czymś jeszcze popracować. Jak będzie ok, zróbcie jeszcze parę nagrań i powysyłajcie jako zgłoszenia na różne przeglądy. Wiele zespołów tak zaczyna. Nabierzecie doświadczenia no i będziecie mogli poznać inne zespoły, z którymi potem będziecie mogli ewentualnie zagrać jakiś koncert. Jest wiele możliwości, to co napisałam to tylko niektóre z nich. Co zrobicie, od was zależy.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421