1

Temat: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

Czy ktoś mógłby mi pomóc rozszyfrować co jest napisane:

About Knockin' On Heaven's Door. I'm pretty sure on the PDF for this song, the D in the first line should be over the word "badge" not "take" as shown, this might help (it would be tough to do the way it is shown!). Also guys a good pattern for this song is:
           G          D              Am (or C)
           D  D DU  D  D DU     D  D DU  UD D DU
           1  2  +a  3  4 +a     1   2 +a  e+ 4 +a
Hope this helps.

Oczywiście chodzi mi o to:
          G          D              Am (or C)
           D  D DU  D  D DU     D  D DU  UD D DU
           1  2  +a  3  4 +a     1   2 +a  e+ 4 +a

co oznaczają cyfry, znaki plusa i małe literki?

Dlaczego   "Am (or C)"?

2 (edytowany przez Serum 2010-08-03 19:26:28)

Odp: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

Po prostu, zamiast Am możesz zagrać C. Podejrzewam, że to po prostu wariantywne, sama jak szukałam tabów bo jednej piosenki, to znalazłam 4 różne wersje wink Co do cyferek, nie mam pojęcia niestety. Może ktoś inny wie. smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

3

Odp: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

Cyfry podejrzewam, że oznaczają takty, ale pewny nie jestem, a plusy i małe literki to nie mam pojęcia.

4

Odp: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

Też o tym myślałam, ale wtedy funkcja literek i plusów pozostaje tajemnicą. Poza tym, tę piosenkę można z powodzeniem grać bez tych tajemniczych liczb... big_smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

5

Odp: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

cyfry to jest "liczenie" nut. a D i U to uderzenie do góry i w dół (UP) (DOWN)
jak masz +a to są np. ósemki zamiast ćwierćnut

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

6

Odp: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

Serum co miałaś konkretnie na myśli?

Mogłabyś "zapodać" swój sposób na zagranie tego kawałka>?

7

Odp: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

Miałam na myśli to, że możesz wypróbować obie wersje: G, D, A oraz G, D, C i zobaczyć, która brzmi lepiej. Wielu autorów tabów (zwłaszcza zagranicznych) daje wersje alternatywne w nawiasach.

Ja gram ten kawałek dokładnie takimi chwytami, jakie podałeś: G, D, A - bo tak się nauczyłam. Chociaż muszę przyznać, że wersja z C-durem też jest całkiem fajna. Z biciem, myślę że nie mam co wyjaśniać - to trzeba zrobić na słuch x)

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

8

Odp: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

Szlag wiem, że na słuch... Ale to jest tak arcy trudne dla takiego pętaka jak ja;/
Myślisz, że jak będę bił swoim biciem i nie będzie to brzmiało jakoś cudownie to z czasem słuchając piosenki zacznę w końcu wybijać to prawidłowo?

9

Odp: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

Ja to robię tak, że znajduję piosenkę i słucham jej parę razy, liczę ile jest uderzeń na dany chwyt i staram się wychwycić czy pierwsze uderzenie jest w górę czy w dół. Im więcej słuchasz piosenki, tym bardziej wypracowujesz sobie słuch i w końcu słyszysz nie tylko pierwsze dwa uderzenia, ale i następne, a potem idzie z górki. Dobrze jest grać z piosenką.

Na tym właśnie polega nauka - bić po swojemu i szukać błędów. Dasz sobie radę, zobaczysz. Na początku człowiek dużo nad tym klnie, ale potem ma satysfakcję z każdego opanowanego kawałka. Czasami pomaga słuchanie piosenki z zamkniętymi oczyma x) Bij tak, jak ci się wydaje, że słyszysz, a w końcu wyjdzie tak jak powinno.

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"