Temat: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Uczę się na gitarze nastrojonej przez siebie, a więc jest to tak "mniej więcej" i pewnie bardziej mniej... Nie mogłam też nastroić gitary z programami komputerowymi - nie wiem, czy może to być, ale może mam za słaby mikrofon. Więc chciałabym zakupić jakiś stroik elektroniczny, wtedy będę mogła dokładnie nastroić gitarę i porównać z kamertonem, żeby kiedyś nauczyć się to robić na słuch. No i mam pytanie: jak wybrać taki stroik? Bo ceny są od 40 zł baaardzo daleko wzwyż... I wydać mogę tak do 100 zł powiedzmy... Jakieś porady, które w takiej cenie polecić możecie, albo które na pewno odradzić z jakichś przyczyn?

2

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

ja mam najtańszy i od roku się nie popsuł i ładnie stroi,  kosztował 30zł.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

3

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

KLIK
Jeśli o mnie chodzi to nie zdecydowałem się i pozostałem przy tym komputerowym, nie mam z nim problemów.
Może masz w ustawieniach wyciszony mikrofon, to akustyk, klasyk? Mikrofon trzymaj blisko tuż przy otworze rezonansowym i spróbuj.

4

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Kolega kupił za 80 zł metronom ze stroikiem (lub na odwrót, jak kto woli) i jest nawet całkiem fajny. Ma ekranik, tak że pokazuje 'odchył' od prawidłowego dźwięku no i jeszcze jest ten metronom. Mimo wszystko dla mnie to trochę za dużo.
Sam do strojenia używałem komputera, a teraz to już mniej więcej ze słuchu potrafię smile. A co do mikrofonu i akustyka/klasyka. Włóż go do pudła, ewentualnie jak masz słuchawki, to nałóż je na pudło pod gryfem tzn tam gdzie jest/może być cut away i wtedy mikrofon też do środka. Całkiem fajnie można też nagrywać, jeśli trochę wyciszy się bas smile.

5

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Bluskaj jak się nazywa to ustrojstwo? smile
Klik metronomu jest naturalny czy denerwuje?

6 (edytowany przez Bluskaj 2010-07-25 20:02:06)

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Dokładnie to to: http://muzyczny.pl/105721_BOSS-TU-80-tu … ronom.html

Jak dla kogo. Mi specjalnie nie przeszkadzał. Powiem tak: stukał równo big_smile.

7

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Dzięki za odpowiedzi.
Z tym mikrofonem to już próbowałam na różne sposoby, za daleko gitary nie był, tuż przy otworze w pudle a nawet i w big_smile Nie wiem dlaczego nie mogę nastroić, niby program rozpoznaje, że jest jakiś tam dźwięk - tylko że nie rozpoznaje struny żadnej, ile bym jej nie dokręcała. Jeden jedyny raz mi AP Tuner rozpoznał strunę e i żadnej więcej sad

8

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Może słabo trącasz struny? tongue

9

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Niekoniecznie, też mam straszne problemy z mikrofonem na kompie, jest tak mało czuły że praktycznie nie wyłapuje dźwięków i nie da się z niego korzystać. Pewnie to wina zintegrowanej karty dźwiękowej.

"Va'esse deireádh eap eigean..."

10

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Shinigami napisał/a:

Może słabo trącasz struny? tongue

Dzięki za podpowiedź, ale głupka ze mnie nie róbcie, odnośnie trącania strun to nie mam sobie nic do zarzucenia xD

11 (edytowany przez maraena 2010-08-04 18:03:28)

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Mam problem, mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc - ze stroikiem.
Z tego, co zrozumiałam z angielskiej instrukcji (z ang nienajlepiej ;p), to powinnam w miejscu D ustawić literkę "G".
Jakby co, fragmenty instrukcji:
fragment instrukcji)
fragment instrukcji2)

Nie rozumiem pewnej rzeczy... Załóżmy, stroję strunę E1, czyli najcieńszą. Mam mieć zieloną diodę. Tylko że gdy naciągnę strunę tak, że jest zielona dioda, pojawia się np: takie oznaczenie) w miejscu "G". Ale jeśli mocniej naciągnę strunę, to też w końcu będę miała zieloną diodę, tylko że przy takim oznaczeniu) w miejscu "G".

No i pytanie brzmi, skąd mam wiedzieć, co powinno mi się wyświetlić w tym miejscu oznaczonym na instrukcji jako "G"? To są jakieś inne oznaczenia strun? Bo nie pojawia mi się takie oznaczenie, jakie ja znam, czyli E1, więc nie wiem, przy jakim naciągu struny mam szukać 'zielonego światełka'.
Kurde, mam nadzieję, że wyjaśniłam o co mi chodzi. Sorry, za jakość zdjęć, ale chyba widać co trzeba.

12 (edytowany przez Bluskaj 2010-08-04 23:41:37)

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Dioda świeci bo ma czysty dźwięk, nie koniecznie E.
Zamiast E1 może pojawić się E4 jeżeli ta cyfra przed literką oznacza oktawę. Jeżeli tak, to przesadziłaś z tym A5. Zresztą nie wiem czy to jest możliwe, że niby 15 półtonów wyżej nastroiłaś. Może też pokazywać, choć osobiście się z tym nie spotkałem, numer struny, takie inteligentne inaczej wskazywanie struny. Jak tak to pewnie na odwrót dałaś obrazki.
W każdym razie jak jest tak jak w pierwszym przypadku, to kręć w dół i sprawdzaj z tunerem, powinien pokazywać E4 (kolejno to będzie B3, G3, D3, A2, E2. A w ogóle to wejdź w dział strojenie gitary i zobacz czy dźwięk na pierwszej strunie jest wyższy czy niższy od tego, który tam jest zamieszczony, jeśli wyświetla ci to 5A.
Tak na marginesie, masz klasyka, tak?

Aha, jedno pytanie, stroisz na pustej strunie?

13

Odp: Stroik elektroniczny - jak wybrać?

Tak, mam klasyka i stroiłam na pustej strunie.
Zaraz wejdę w ten dział, spróbuję to sprawdzić, czy brzmi podobnie.